м. Одеса, пров. Маяковського 5 +38 (048) 777-38-77 | +38 (099) 149-34-95 | +38 (068) 642-34-47 | +38 (073) 167-93-69
БРОНЮВАТИ ЗАРАЗ:
Знижка 5% при бронюванні через офіційний сайт

Пам’ятки архітектури

Як тільки не називали це чудове місто біля моря: Південна Пальміра, Чорноморський Вавилон, маленький Париж, Столиця Півдня. Так, Ви абсолютно праві, ім’я його – Одеса. Це дивовижне місто, у якому є практично все, де поєднується непоєднуване, де український степ зустрічається з Чорним морем, де є чисте і свіже повітря, де живуть веселі і дотепні люди. Пам’ятки Одеси насправді зачаровують своєю неповторною красою.

За історичними мірками місто-герой Одеса є ще зовсім молоде, але історія його налічує багато визначних подій, які наклали свої відбитки як на архітектурний вигляд міста (про що свідчать головні визначні пам’ятки Одеси), так і на характер мешканців та їх ставлення до своєї батьківщини – колоритного південного міста.

Історія Одеси з моменту її заснування пов’язана з боротьбою за звільнення північного Причорномор’я від османських загарбників.

Але ще раніш, в ХІІІ ст. за часів Золотої Орди, на місці сьогоднішньої Одеси знаходилось поселення Джинестра. В кінці ХIV ст. – початку XV століття Джинестра перебувала у складі

Великого князівства Литовського та іменували його як Качибей, Гаджибей або Коцюбеїв. З 1475 року Качибей належав Османській імперії, і турки називали його Хаджибей або Аджибей.

У 1764 році тут була зведена фортеця Ені-Дунья, якабула захоплена 14 вересня 1789 року під час другої російсько-турецької війни загоном Йосипа де Рібаса – генерал-майора російської армії, командуючим якої був О.В.Суворов

Війна, яка тривала чотири роки, закінчилась Ясською мирною угодою, укладеною у 1791 році, за якою до Росії знову відійшли Крим і землі в межиріччі Дністра та Південного Бугу.

22 травня 1794 Катериною ІІ був виданий наказ про будівництво на місці Хаджибея військової гавані. Під керівництвом Йосипа де Рібасата інженер-полковника Франца де Волана було розпочато роботу з розробки плану будівництва міста.

02 вересня 1794 року з благословення Гаврила, митрополита Катеринославського і Таврійського, були забиті перші палі в фундамент міста Одеси, якеотримало свою назву від

грецького селища Одессос або Одіссос, яке знаходилось в 45 верстах на схід від Хаджибея, на краю лівого берега Тілігульского лиману.

Розвитку цього чудового українського міста сприяли видатні градоначальники – адмірал де Рібас, герцог де Рішельє, графи Воронцов та Ланжерон. Кожен з них зробив безліч славних справ на благо Одеси та її мешканців. За часів цих талановитих людей були побудовані головні визначні пам’ятки Одеси, без яких не можна уявити собі історію Одеси та всього північного Причорномор’я.

Одеса вдало розташована географічно, що дозволило їй швидко перетворитися з невеликого поселення в торгово-промисловий, науковий та культурний центр європейського значення.

До 100-ї річниці свого заснування Одеса після Санкт-Петербурга, Москви і Варшави займала 4-е місце в Російській імперії за кількістю населення та рівнем економічного розвитку. Під час 1-ї та 2-ї світових воєн місто-герой пережив розруху, а багато жителів були розстріляні німецькими та румунськими окупантами.

Незважаючи на історичні потрясіння, за останнє сторіччя населення Одеси збільшилося втричі.

Сьогодні місто розвивається як великий промисловий та курортний центр України. М’який клімат, безліч піщаних пляжів і тепле море створюють всі умови для незабутнього відпочинку в Одесі,що приваблює мільйони туристів в місто, яке носить титул «Південної Пальміри». Одесу потрібно не тільки бачити, а й чути, вдихати, пробувати на смак. Одеса – це не вокзал і не аеропорт, і навіть не такі відомі пам’ятки, як вулиця Дерибасівська, Потьомкінські сходи, Приморський бульвар і Одеський театр опери та балету, не лише вони. Одеса – це неймовірні одеські історії, сталі вирази, хуліганські пісні, геніальні вірші, оригінальний гумор, смішні анекдоти та багато іншого.

Одеса – це не тільки місто з багатою історичною спадщиною, але ще й чудове місце для відпочинку. Кожен, хто хоча б один раз відвідував Одесу, забирає з собою у своєму серці її частинку, сподіваючись коли-небудь повернутися назад на узбережжя самого синього в світі Чорного моря.